مقالات آموزشی

ارور E16  ظرفشویی بوش

ارور E16  ظرفشویی بوش

 روش‌های رفع ارور E16  ظرفشویی بوش

ارور e16 ظرفشویی بوش یکی از مشکلاتی است که شاید شما در محصول خانه و آشپزخانه این برند آلمانی با آن مواجه شوید که چند دلیل کلی دارد. همین‌طور در مورد روش‌های رفع ارور e16 ظرفشویی بوش نیز در ادامه صحبت خواهیم کرد. به‌طورکلی نخست بهتر است در مورد دلیل پیدایش این خطا صحبت کنیم. همان‌طور که می‌دانید ماشین‌های ظرفشویی دارای مخزن برای ورودی آب هستند. این کد خطا در زمان و شرایطی رخ می‌دهد که دستگاه امکان کنترل ورودی آب را ندارد. در واقع بی‌اساس و بدون اندازه‌گیری آب وارد مخزن می‌شود و این سبب خواهد شد که مخزن از حالت نرمال خارج و پر شود. در برخی موارد خاص که به‌ندرت هم رخ می‌دهد ارور e16 ظرفشویی بوش می‌تواند به دلیل پر نشدن مخزن و کمبود آب نیز باشد.

حال این کمبود آب می‌تواند نشان از ضعف در فشار یا مشکل سنسور و برد کنترل باشد. به‌طورکلی به یاد داشته باشید که این خطا و بسیاری دیگر از ارورهای ظرفشویی بوش می‌تواند مرتبط با برد کنترل باشد.

دلایل بروز ارور e16 ظرفشویی بوش

در ادامه در خصوص اصلی‌ترین دلایل و علل بروز خطا و ارور e16 ظرفشویی بوش صحبت می‌کنیم. این دستگاه در حال حاضر در بازار موجود می‌باشد. محصولات شرکت بوش نیز در ایران به دلیل کیفیت ساخت فوق‌العاده محبوبیت زیادی دارند. در نتیجه شاید برای شما هم پیش‌آمده باشد که با این خطا مواجه شوید.

مشکل در شیر برقی

شی برقی در واقع وظیفه دریافت آب ورودی به مخزن را بر عهده دارد که در ماشین‌های لباسشویی نیز دیده می‌شود. درصورتی‌که آب بیش‌ازحد وارد دستگاه شود، این شیر جلوی آن را می‌گیرد. درصورتی‌که ورودی این شیر گرفته شود یا شیر به‌عنوان یک قطعه مصرفی ازکارافتاده باشد، ماشین ظرفشویی شما دچار ایراد می‌شود. این شیر باید تعویض شده یا در صورت گرفتگی رفع گردد.

دلایل بروز ارور e16 ظرفشویی بوش

مشکل سنسور آب

خرابی سنسور آب نیز می‌تواند از علل ارور e16 ظرفشویی بوش باشد. در واقع این سنسور سطح پرشدن آب را به‌خوبی تشخیص نمی‌دهد و نمی‌تواند دستور آن را صادر کند که آب در میزان مناسب قطع شود. حال ممکن است مخزن بیش‌ازحد پر شود یا این‌که خالی بماند.

کف بیش‌ازحد

یکی دیگر از عوامل بروز این خطا مربوط به کف کردن بیش‌ازحد مایع ظرفشویی مخصوصی است که درون دستگاه می‌ریزید. در این شرایط اگر می‌بینید که حجم کف خیلی زیاد است باید دستگاه را خاموش کرده و ظروف را بیرون بیاورید و آن‌ها را با دستمال خشک‌کنید و سپس مجدداً درون دستگاه بچینید. دقت کنید که استفاده بیش‌ازحد از شوینده تنها پروسه شستشو را طولانی و سخت می‌کند.

مشکل در برد و سیم‌کشی دستگاه

ارور e16 ظرفشویی بوش درنهایت می‌تواند بنا به مشکل در سیم‌کشی نیز باشد. در چنین شرایطی حتی اگر سنسورها سالم باشد، در نهایت دستگاه خطای E16 داده و اعلام می‌کند که آب مخزن کم‌تر از حد معمول یا بیش از آن است. در واقع تشخیص این موضوع بر عهده تکنسین تعمیرکار خواهد بود. همین‌طور برد کنترل نیز در تمامی دستگاه‌ها و لوازم‌خانگی مهم است. در واقع مانند مغز یک سیستم عمل می‌کند و تمامی دستورات لازم را صادر می‌کند. اگر با خطای ارور e16 ظرفشویی بوش در نهایت و به‌عنوان تیر آخر، احتمالاً با مشکل در این قطعه روبرو هستید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *