دسته‌بندی نشده

ارور E17 ظرفشویی بوش

ارور E17 ظرفشویی بوش

روشهای رفع ارور E17 ظرفشویی بوش

اگر صاحب یکی از ظرفشویی‌های شرکت بوش هستید، احتمالاً با ارور E17 ظرفشویی بوش مواجه شده یا به دنبال کسب اطلاع در مورد آن هستید. درواقع این ارورها در بیشتر مواقع بیانگر بروز یک اختلال جدی در سیستم شستشو هستند. بخشی از این ایرادات توسط شما و بخش دیگر نیز باید توسط تکنسین رفع شود. دراین‌خصوص البته در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد و در مورد روش رفع ارور E17 ظرفشویی بوش نیز صحبت می‌کنیم.

این خطا در مواقعی که آب بیش از حد به مخزن وارد شود روی دستگاه نمایش داده می‌شود. اما علت اصلی آن مشخص نیست. گاهی می‌تواند بسته به مشکل در شیر برقی و گاهی نیز در برد کنترل و یا اجزای سخت‌افزاری دیگری اشد. در بیشتر مواقع شما نیاز دارید که برای رفع ارور E17 ظرفشویی بوش به یک تکنسین مجرب مراجعه کنید و یا دراین‌خصوص با او مشورت کنید.

عوامل بروز ارور E17 ظرفشویی بوش

به‌طورکلی عوامل زیادی می‌تواند سبب بروز این خطا در ظرفشویی‌های شرکت المانی بوش شود که در ادامه به‌طور مفصل در خصوص آن‌ها صحبت می‌کنیم.

مشکل در هیدرو استات

این قطعه در واقع سطح ورودی آب را کنترل می‌کند. دو نسخه روی بیشتر ظرفشویی‌های این شرکت وجود دارد. تخلیه آب از مخزن و همین‌طور کنترل سطح آب توسط این دو انجام می‌شود. درصورتی‌که هرکدام از این قطعات خراب شود. دستگاه با ارور مواجه می‌شود. از طرفی برای رفع این مشکل باید از تعمیرکار کمک بگیرید و خودتان قادر به رفع ارور E17 ظرفشویی بوش نیستید.

مشکل در برد ظرفشویی

مشکل در برد دستگاه

برد کنترل یا همان مدار کنترلی دستگاه یک قطعه مهم است. دستورات توسط این قطعه ارسال می شو. به بیان ساده مانند مغز سیستم عمل می‌کند. بروز مشکل در برد دستگاه شما معمولاً خبر بدی است و باید هزینه زیادی برای آن پرداخت کنید تا تعمیر شود. خودتان هم نمی‌توانید این مشکل را رفع کنید. معمولاً ضربه خوردن، اختلالات برقی و همین‌طور برخورد آب با برد می‌تواند سبب بروز ارور E17 ظرفشویی بوش شود.

خراب‌شدن شیر برقی

شیر برقی قطعه مهمی در ماشین لباسشویی و ظرفشویی است و درصورتی‌که دچار مشکل شود، اجازه ورود آب به ظرفشویی را نمی‌دهد. در واقع یکی از کلیدی‌ترین علل بروز ارور E17 ظرفشویی بوش است. همین‌طور در این مواقع ممکن است کنترل از دستگاه خارج شده و یا شیر ورودی بیش از حجم معمول آب بپذیرد. به‌هرحال حضور یک تکنسین مجرب برای تعمیرات ظرفشویی بوش در این شرایط ضروری خواهد بود.

مشکل در اتصالات یا برد داخلی

بردهای آکو استاپ، شیر برقی، هیدرو استات و آب شمار معمولاً در دستگاه شما دچار مشکل می‌شوند. در خصوص هرکدام از آن‌ها به‌صورت جداگانه صحبت کردیم، اما لازم است به این موضوع اشاره کنیم که گاهی ممکن است هیچ‌کدام از این دستگاه‌ها و قطعات خراب نشده باشند و صرفاً ارتباط آن‌ها با هم قطع باشد. در واقع مدار ماشین‌های ظرفشویی و به‌طورکلی تمامی لوازم برقی به‌شدت آسیب‌پذیر است. درصورتی‌که قصد رفع مشکل را دارید در 99 درصد مواقع شما باید به یک تکنسین که آشنایی با محصولات این برند را دارد تماس حاصل نمایید. خرابی زودهنگام دستگاه‌های برقی بیشتر در اثر مصرف در ساعات اوج مصرف برق و بروز نوسانات الکتریکی است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *