مقالات آموزشی

علت بروز ارور e4 در ماشین لباسشویی سامسونگ

ارور e4 در ماشین لباسشویی سامسونگ

ارور e4 لباسشویی سامسونگ یکی از متداول‌ترین خطاهایی است که معمولاً صاحبان این دستگاه‌ها وقتی با آن روبرو می‌شوند مدام نگران دلیل بروز خطا بوده و ازاین‌رو به دنبال رفع آن هستند. در ادامه ضمن بررسی دلیل بروز این خطا در حین کارکرد می‌پردازیم به علل و نحوه رفع آن. نخست اجازه دهید به‌صورت تئوری به این موضوع بپردازیم که چرا با ارور e4 لباسشویی سامسونگ مواجه می‌شویم.

در این مورد باید بدانید که مشکل مربوط به پرشدن آب دستگاه خواهد بود. یعنی ماشین لباسشویی بنا به دلایلی که در ادامه ذکر می‌کنیم نمی‌تواند سیستم آب‌رسان را فعال کند و در نتیجه ممکن است این به معنای خراب بودن شیر برقی باشد. البته این دلایل را به تفکیک اهمیتی که دارد بررسی خواهیم کرد.

دلایل ارور e4 لباسشویی سامسونگ

به‌هرحال ماشین‌های لباسشویی عمر طولانی دارند و کم‌تر درگیر مشکلات خرابی و نقص در کارکرد می‌شوند. اما در بسیاری از مواقع این خطاها توسط خود دستگاه اعلان می‌شوند و می‌توان با بررسی دفترچه، وب‌سایت شرکت و همین‌طور سایت‌های اینترنتی علل آن را بررسی کرد. در خصوص ارور e4 لباسشویی سامسونگ صحبت کردیم و لازم است اشاره داشته باشیم که چرا این خطاها بروز می‌دهد.

خرابی شیر برق لباسشویی

اولین علتی که به بنا به آن این خطا در ماشین لباسشویی رخ می‌دهد خراب بودن شیر برقی می‌باشد. شیر برقی وظیفه ورود آب به دستگاه را بر عهده داشته و زمانی که نیازی به ورودی آب نباشد سد راه آن می‌شود. خرابی این قطعه سبب می‌شود که هنگام اعلان نیاز به آب دستگاه عملکرد درستی نداشته باشد و شیر آب برقی همچنان بی‌دلیل جلوی مسیر آب را بگیرد. این قطعه معمولاً پس از 5 تا 6 سال دچار خرابی و مشکلات فنی می‌شود و بهتر است که تعویض شود. هزینه بالایی ندارد و معمولاً تعمیرکاران به جهت جلوگیری از بروز مشکل آن را عوض می‌کنند.

خرابی برد لباسشویی

ارور e4 لباسشویی سامسونگ بنا به خراب‌شدن برد ماشین لباسشویی نیز نمایش داده می‌شود. برد درواقع پردازنده اصلی و مغز دستگاه است و فرمان‌های موردنیاز که توسط کاربر صادر می‌شود را به بخش‌های مختلف منتقل می‌کند. این مشکل باید توسط یک تکنسین و متخصص حرفه‌ای رفع گردد.

خرابی برد لباسشویی

مشکل در شلنگ اتصال شیربرنج

شلنگ اتصال درواقع مسیر ارتباطی بین شیر برقی ماشین لباسشویی و جاپودری است. زمانی که نیاز به ورودی آب باشد. معمولاً آب یک دور به جاپودری می‌رسد و سپس وارد ماشین لباسشویی می‌شود. اگر این شلنگ به هر دلیل گرفتگی داشته و یا مشکلی در آن وجود داشته باشد معمولاً این خطا نمایش داده می‌شود. پس بهتر است که هنگام مواجهه با ارور e4 لباسشویی سامسونگ این شلنگ را نیز چک کنید.

آسیب به اتصالات و شلنگ آب

شلنگ آب مسیر ارتباطی بین شلنگ اتصال شیر برقی و ورودی آب است که گاهی ممکن است بنا به دلایل مختلف دچار گرفتگی و مشکل باشد. در شرایطی که با ارور e4 لباسشویی سامسونگ مواجه شدید این شلنگ را نیز ازنظر سلامت چک کنید. گاهی پیچ‌خوردگی این شلنگ نیز می‌تواند سبب قطع شدن مسیر آب گردد.

درنهایت و به‌عنوان جمع‌بندی لازم به ذکر است که معنای ارور e4 لباسشویی سامسونگ عدم ورود جریان آب به دستگاه است. در نتیجه پودری که در بخش جاپودری باقی‌مانده است وارد محفظه شستشوی لباس نمی‌شود و این خطا بروز می‌دهد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *