مقالات آموزشی

ارور F16 در لباسشویی بوش

ارور F16 در لباسشویی بوش

علل و خطایابی ارور F16 در لباسشویی بوش

یکی از متداول‌ترین پیغام‌هایی که شاید کاربران ماشین لباس‌شویی‌های شرکت بوش با آن روبرو شوند کد 16 است. به‌طورکلی ارور F16 در ماشین لباسشویی بوش ممکن است دلایل مختلفی داشت باشد. اما در نهایت موضوع اصلی مربوط به درب دستگاه خواهد بود. ممکن است به‌صورت سخت‌افزاری یا نرم‌افزاری در درب ماشین لباسشویی و یا قفل آن مشکل وجود داشته باشد. در این حین حتی اگر درب شما بسته باشد نیز با این خطا مواجه می‌شوید و معمولاً نشان از بسته نشدن درب یا پیغامی است که سیستم برد اصلی آن را به صفحه‌نمایش صادر می‌کند.

در ادامه در خصوص عمده علل ارور F16 در ماشین لباسشویی بوش صحبت خواهیم کرد.

دلایل ارور F16 در ماشین لباسشویی بوش

عموماً چند دلیل اصلی وجود دارد که در ادامه آن‌ها را مرور می‌کنیم. به‌طورکلی چنین خطایابی‌هایی در موارد حاد و تکرار پشت‌سرهم باید توسط یک تکنسین انجام شود.

مشکل در برد کنترل

به‌طورکلی برد کنترل به‌عنوان پردازنده اصلی در ماشین‌های لباسشویی و ظرفشویی عمل می‌کند. اگر به هر دلیل دچار مشکل شود، می‌تواند پیغام‌های اشتباه صادر کند. ارور F16 در ماشین لباسشویی بوش نیز یکی از این پیغام‌ها خواهد بود. به‌هرحال حل این مشکل توسط شما قابل انجام نیست لازم است که از یک متخصص و تکنسین مجرب که با شماتیک ماشین‌های لباسشویی بوش آشنایی دارد کمک بگیرید. ضمن این که برای رفع این مشکل شما باید در برنامه‌ریزی دستگاه نیز حرفه‌ای باشید و بتوانید آن را دوباره پروگرام کنید.

بسته نشدن درب

به‌هرحال بسته نشدن درب نیز عاملی است که می‌تواند سبب بروز ارور F16 در ماشین لباسشویی بوش شود. در بیشتر مواقع درب لباسشویی به‌صورت دومرحله‌ای بسته می‌شود. اگر می‌خواهید این خطا را در ساده‌ترین حالت رفع کنید، بهتر است که یک‌بار درب را باز و دوباره ببندید، توجه کنید که درب باید یک‌صدای کوچک بدهد و سپس می‌توان گفت که مطمئناً درب بسته شده است. به‌آرامی درب را به عقب بکشید تا مطمئن شوید. اگر مشکل حل نشد یک‌بار دستگاه را خاموش و روشن کنید.

مشکل در دستگیره و زبانه درب لباسشویی

مشکل در دستگیره و زبانه درب لباسشویی

دستگیره و زبانه درب ماشین لباسشویی دو بخش آسیب‌پذیر در این دستگاه برقی به‌حساب می‌آیند. درب با استفاده از یک قلاب فلزی به چفت اصلی متصل می‌شود و حالت کیپ به خود می‌گیرد. درصورتی‌که این بخش دچار مشکل شود، سنسور دستگاه فعال شده و خطای بسته نشدن درب را به برد کنترل گزارش می‌دهد.

خراب‌شدن میکرو سوئیچ

میکرو سوئیچ نیز یکی از قطعات کلیدی در ماشین‌های لباسشویی است. وظیفه اصلی این قطعه قفل‌کردن درب است. درصورتی‌که عمل شستشو آغاز نمی‌شود در واقع میکروسوئیچ پیغام خطا صادر می‌کند و دستگاه نیز به همین دلیل ارور F16 در ماشین لباسشویی بوش را به شما نمایش می‌دهد. به‌طورکلی و برای رفع این‌گونه اخطارها شما کار خاصی نمی‌توانید انجام دهید. مگر این که مطمئن شوید که درب بسته شده و چیزی جلوی آن را نگرفته است. در حالت‌های دیگر لازم است که یک تکنسین همه‌فن‌حریف و باتجربه نخست و در مرحله اول لباسشویی شما را عیب‌یابی کرده و در مرحله بعد قطعه موردنظر را تعویض کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *