مقالات آموزشی

روشن نشدن لباسشویی سامسونگ

روشن نشدن لباسشویی سامسونگ

علت روشن نشدن ماشین لباسشویی سامسونگ و راه‌های رفع آن

روشن نشدن لباسشویی سامسونگ یکی از بدترین اتفاقات در هر خانه خواهد بود. این دستگاه الکتریکی البته به‌شرط استفاده درست معمولاً دچار مشکل نمی‌شود. در این شرایط درصورتی‌که هر دلیل موتور آن روشن نشد، چند دلیل کلیدی و فنی وجود دارد که در ادامه به بررسی آن می‌پردازیم. در این مورد لازم است اشاره‌کنیم به مواردی که معمولاً در بخش قطعات داخلی رخ می‌دهد و کاربران ماشین لباسشویی نیز متوجه آن نمی‌شوند.

مشکل در میکروسوئیچ

میکروسوئیچ یکی از قطعات مهم در دستگاه‌های الکتریکی است. درواقع همان قفل الکتریکی که پس از روشن شدن ماشین فعال می‌شود می‌تواند به دلیل نقص فنی موجب بروز مشکل شود. برای رفع و حل این مشکل لازم است که ابتدا سلامت فیزیکی میکروسوئیچ چک شود. ضمن این‌که درب باید حتماً یک‌بار باز و دوباره چفت و دستگاه از اول راه‌اندازی شوید.

مشکل در میکروسوئیچ لباسشویی

مشکل در تایمر و روشن نشدن لباسشویی سامسونگ

تایمر یکی دیگر از بخش‌های مهم در ماشین‌های لباسشویی است که دستورات از برد کنترل می‌گردد. این قطعه برنامه و زمان موردنیاز را مشخص می‌کند و گاهی به دلیل نقص فنی و ایرادات الکتریکی و جریان نوسان، دچار مشکل می‌شود. درصورتی‌که می‌خواهید برنامه شستشو را انتخاب کنید اما ناگهان کنترلر تایمر قطع می‌شود. پس‌ازاین که دکمه استارت را انتخاب می‌کنید اما عملیات شستشو شروع می‌شود دوباره ماشین ریست می‌شود احتمالاً تایمر دچار ایراد است.

خراب‌شدن موتور لباسشویی

روشن نشدن لباسشویی سامسونگ می‌تواند بنا به ایراد در موتور باشد که این قطعاً یکی از بدترین اتفاقات در خصوص این دستگاه‌ها است. قیمت فوق‌العاده بالا و گاه نایاب بودن موتور معمولاً سبب می‌شود که پروسه تعمیر آن نیز کمی طولانی‌تر شود. همین‌طور حتماً این کار باید تحت‌نظر یک تکنسین مجرب انجام شود. در غیر این صورت به دلیل اتصالات اشتباه الکتریکی به موتور بازهم این بخش از کار خواهد افتاد.

خراب‌شدن موتور لباسشویی

مشکل در برد کنترلی

همان‌طور که بارها خاطرنشان شده‌ایم، برد کنترلی نیز یکی دیگر از قطعاتی است که در اثر استفاده مداوم، گذر زمان و یا نوسان برقی دچار مشکل می‌شود. این قطعه دقیقاً مثل پردازنده کامپیوتری و همین‌طور مغز یک انسان است. هوش مصنوعی دستگاه از آن پاسخ‌ها را دریافت می‌کند. به هر دلیل اگر این قطعه دچار مشکل شود، ممکن است بخش‌های دیگر نیز سالم باشد اما جواب صحیح و دستور درست را به آن‌ها صادر نمی‌کند. در نتیجه باید به فکر تعویض آن باشید. این خرابی ممکن است با صدای زیاد ماشین لباسشویی شروع شود و حتی گاهی پس از استارت کار شستشو ماشین لباسشویی از کار بیفتد.

روشن نشدن لباسشویی سامسونگ به دلیل خرابی سنسور آب

در هر دستگاه ماشین لباسشویی یک سنسور سطح آب وجود دارد. این سنسور در کف ماشین قرارگرفته و با ورود آب دچار فشردگی می‌شود. زمانی که حد معمول آب به نهایت خود برسد معمولاً اطلاعاتی توسط سنسور به برد کنترلی ارسال می‌شود که عملیات آبگیری را متوقف می‌کند. برای جلوگیری از این مشکل معمولاً روشن نشدن لباسشویی سامسونگ اولین دستوری خواهد بود که توسط برد صادر می‌شود تا از مشکلات بیشتر جلوگیری گردد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *