مقالات آموزشی

یکسره کار کردن یخچال جنرال الکتریک

یکسره کار کردن یخچال جنرال الکتریک

یکسره کار کردن یخچال جنرال الکتریک می‌تواند موجب بروز اختلال در عملکرد موتور و کاهش عمر و حتی ازکارافتادن کلی دستگاه شود. به‌هرحال باید نسبت به رفع این ایراد اقدام نمود. در چنین شرایطی معمولاً علل متعددی می‌تواند سبب ایجاد مشکل در کارکرد شود. در ادامه در خصوص یکی از برندهای شناخته‌شده درزمینهٔ تولید لوازم‌خانگی صحبت خواهیم کرد.

گرم بودن بیش‌ازحد محیط یکی از مهم‌ترین دلایل یکسره کار کردن در هر مدل یخچال است. به طبع چنین مشکلی می‌تواند به دلایل مختلف باشد. ازجمله آن‌ها می‌توان به عدم وجود تهویه و فاصله مناسب در محیط، گرم بودن بیش‌ازحد محیط خانه بخصوص در تابستان و قرار دادن یخچال در نزدیکی بخاری و یا نور مستقیم خورشید اشاره کرد. بهتر است که یخچال را در بخش خنک‌تر و دور از آفتاب آشپزخانه قرار دهید که مشکلی رخ ندهد.

برد یخچال و یکسره کار کردن یخچال جنرال الکتریک

برد یخچال یک قطعه الکتریکی حساس است که در اثر نوسان برق و عوامل دیگر دچار مشکل می‌شود. درصورتی‌که این قطعه به هر دلیل دچار خارجی شود، فرمان ترموستات به‌درستی صادر نمی‌شود و یا فرمان بخش‌های الکتریکی دیگر یخچال گرفته نمی‌شود. بنا به این مشکل شما صرفاً باید این قطعه را تعویض کنید که بسته به مدل یخچال قیمت متفاوتی دارد.

ایراد در ترموستات داخلی

ترموستات در تمامی یخچال‌ها وظیفه دارد که دمای داخلی محیط یخچال را با دمای تنظیم‌شده تطبیق دهد. مثلاً اگر دمای 1 درجه سانتی‌گراد تعیین‌شده باشد، این دستگاه موظف است که تا رسیدن یخچال به آن دما به موتور اجازه کار بدهد. درصورتی‌که این قطعه دچار ایراد شود قطعاً یکسره کار کردن یخچال جنرال الکتریک به وقوع می‌پیوندد.

ایراد در ترموستات داخلی یخچال

مشکل از درب یخچال است!

به‌هرحال عدم خنک شدن و رسیدن دمای یخچال به محدوده موردنظر به هر شکل می‌تواند موجب بروز این اختلال شود. درصورتی‌که درزگیر میانی درب دچار ایراد شود، یخچال تراز نباشد یا نصب لولا به‌اشتباه انجام‌شده باشد قطعاً یخچال ناچار است تا رسیدن به دمای مطلوب به‌صورت مکرر و پشت‌هم کار کند. در چنین شرایطی شما باید درب را به‌عنوان اولویت اول چک کنید.

البته یک پیشنهاد برای شما خواهیم داشت. همیشه در این شرایط که ممکن است یخچال شما دچار مشکل شود و یا درگیر نوسان برق باشد حتماً از محافظ‌های مخصوص لوازم آشپزخانه استفاده کنید. ضمن این‌که مکرر خاموش شدن یخچال نیز می‌تواند سبب بروز آسیب به قطعات داخلی شود. این خاموش و روشن شدن به‌طورکلی می‌تواند سبب ایراد در ترموستات داخلی شود.

ایراد در لوله کندانسور

فن یخچال‌های جنرال الکتریک نیز معمولاً آسیب‌پذیر است. در این شرایط گاز یخچال، نوار پلاستیکی و حالت توربو کول می‌تواند موجب بروز این اختلال شود. درنهایت گردش هوای خنک در یخچال نیز بر عهده لوله کندانسور است. زمانی که این لوله‌ها گرفته می‌شوند و رسوب در آن‌ها ایجاد می‌شود ممکن است موجب عدم سرد شدن یخچال شوند. درنتیجه اگر می‌خواهید این مشکل را رفع کنید باید لوله‌های کندانسور را بازکنید و سپس آن‌ها را به‌خوبی تمیز کنید. البته منظورمان این است که اگر تعمیرکار هستید این کار را خودتان انجام دهید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *