لینک های کاربردی
تعمیر یخچال

یخچال فریزر

یخچال فریزر در طول عمر خود ممکن است دچار مشکلاتی شود اما با توجه به تجربه ما در اکثر مواقع با چند عمل ساده می‌توانید خودتان مشکل را حل کنید.

موارد زیر را اجرا نمایید در صورت حل نشدن مشکل یخچال یا فریزر خود با رسام سرویس تماس حاصل نمایید تا در کوتاه‌ترین زمان برای تعمیر یخچال شما به منزلتان بیاید.

 • ابتدا از سیم برق یخچال اطمینان حاصل کنید هم از نظر سالم بودن هم متصل بودن به برق
 • ترموسات یخچال را چک نمایید که خاموش نباشد
 • فن را چک کنید که چیزی درونش گیر نکرده باشد.
 • جلوی دریچه‌های فریزر چیزی قرار نگرفته باشد که مانع ایجاد سرما نشود.
[woodmart_button color="primary" size="large" shape="semi-round" woodmart_css_id="616f18845b73d" title="فرم درخواست آنلاین" full_width="no" button_inline="no" button_smooth_scroll="no" el_class="onlineForm"][woodmart_button color="primary" size="large" style="bordered" shape="semi-round" woodmart_css_id="60b2575dda1c1" title="۰۲۱-۳۷۸۵۱" full_width="no" button_inline="no" button_smooth_scroll="no" link="url:tel%3A%DB%B0%DB%B2%DB%B1%DB%B3%DB%B7%DB%B8%DB%B5%DB%B1"]
تعمیر یخچال فریزر آنلاین

یخچال به‌عنوان یکی از ضروری‌ترین عناصر آشپزخانه، نبودن یا خرابی آن موجب اختلال در روتین عادی زندگی خواهد شد. امروزه نیز افراد با توجه به نوسانات قیمت به‌جای پرداخت هزینه‌های گزاف برای خرید یخچال جدید در صورت بروز مشکل، نسبت به تعمیر آن اقدام می‌نمایند. با وجود تخصصی بودن تعمیرات یخچال، قطعاً وجود یک تعمیرگاه معتبر امری ضروری است. برطرف نشدن مشکل یخچال در پیگیری‌های مکرر بسیار آزاردهنده و البته اجتناب‌ناپذیر می‌باشد و فقط به انتخاب شما بستگی دارد. باید توجه داشته باشید سپردن این امر به مراکز و تعمیرکاران نامعتبر نه‌تنها مشکل شما را حل نمی‌کند بلکه در مواقعی ضررات مالی و جبران‌ناپذیری برای دستگاه شما به بار خواهد آورد.

تعمیر یخچال فریزر در محل از جمله خدمات ویژه تعمیرگاه مجاز رسام سرویس به شمار می‌رود. تعمیر یخچال در برندهای مختلفی نظیر سامسونگ، ال جی، هیمالیا، امرسان، بوش و سایر برندها، همراه با قطعات اورجینال و ارائه ضمانت‌نامه در رسام سرویس توسط متخصصین مجرب به‌راحتی امکان‌پذیر است.

جابه‌جایی یخچال به دلیل وزن سنگین و ابعاد بزرگ عمل دشواری است شما با خدمات رسام سرویس در محل دیگر دغدغه‌ای بابت جابه‌جایی و خطرات ناشی از آن نخواهید داشت، همچنین موجب حذف هزینه‌های گزاف حمل و نقل شده و امکان نظارت مستقیم مشتری را بر عملکرد تعمیرکار فراهم می‌نماید و خیلی سریع‌تر از آنچه که تصور می‌کنند؛ موفق به بازیابی یخچال و رفع مشکل وارد شده خواهند شد که طبیعتاً منجر به اطمینان خاطرشان می‌گردد.

عیب یابی و محاسبه آنلاین هزینه خدمات یخچال (مبالغ به تومان است)

مشکل روشن نشدن یخچال فریزر و ساید بای ساید
ترموستات معیوب است180  الی 350
سنسور معیوب است180 الی  290
رله و اورلود معیوب است190  الی 300
کمپرسور معیوب است600/1   الی  500/2
برد دستگاه نیاز به تعمیر یا تعویض داردمتغیر
اتومات نکردن یخچال فریزر و ساید بای ساید
دستگاه نیاز به شارژ گاز دارد (بدون لوله کشی)390   الی 750
برد الکترونیکی باید تعمیر شود320 الی متغیر
تعویض لاستیک دور درب190 الی 310
ترموستات معیوب است180 الی 290
سنسور معیوب است190 الی 285
مشکل برفک زدن یخچال
خرابی ترمودیسک و تعویض آن190 الی 290
خرابی المنت در یخچال دیفراست290  الی 490
خرابی لاستیک دور درب و تعویض آن160  الی 390
خرابی برد الکترونیکی یا تایمر در نوفراست280 الی …
خرابی ترموستات و تعویض آن160  الی 390
خرابی لاستیک دور درب و تعویض آن180 الی 320
مشکل سرد نکردن یخچال
شارژ گاز دستگاه450  الی 700
خرابی ترموستات و تعویض آن190  الی 290
سنسور معیوب شده در دستگاه های نوفراست150 الی 250
خرابی کمپرسور و تعویض آن1/600 تا 2/500
معیوبی ترمو دیسک  در دستگاه نوفراست250 تا 320
خرابی المنت و تعویض آن در دستگاههای نوفراست290 تا 490
خرابی فن اواپراتور390 تا 670
خرابی فن کمپرسور290 تا 580

جایگزین‌کردن واشر درب یخچال در تعمیر یخچال

خراب بودن لاستیک درب یخچال فریزر پیامدهای بسیاری دارد و سریعاً باید نسبت به تعویض آن اقدام نمود. برخی از این پیامدها عبارت‌اند از:

 • اتلاف انرژی
 • فاسد شدن مواد غذایی
 • عدم تثبیت هوای سرد درون یخچال
 • بالارفتن دما و حرارت درون یخچال
 • فعالیت بیش از اندازه موتور یخچال و آسیب رساندن به آن

تعویض لاستیک درب یخچال فریزر ممکن است زمان‌بر باشد، به همین خاطر جهت جلوگیری از هدررفتن انرژی قبل از اقدام به تعویض لاستیک درب یخچال فریزر ابتدا یخچال را از برق جدا نمایید

انواع نوار درب یخچال به دو صورت می‌باشد:

 1. پیج و مهره
 2. پرسی

 

تعویض لاستیک درب یخچال فریزر پیچ‌ومهره‌ای

در این نمونه جهت مشاهده پیچ‌ومهره ها، لاستیک درب یخچال فریزر را با انگشت‌هایتان به سمت بالا بکشید. جهت تعویض لاستیک درب یخچال فریزر باید این پیچ‌ومهره ‌ها را به‌وسیله یک پیچ‌گوشتی ریز (شش‌گوش) شل یا باز نمایید.

نکته: تمامی ابعاد لاستیک باید به‌صورت هم‌زمان جدا گردد، بنابراین تمامی پیچ ها را به یک اندازه شل و سپس اقدام به جداسازی نمایید.

پس از بازکردن تمامی پیچ‌ها، واشر را از درب یخچال جدا و تعویض لاستیک درب یخچال فریزر را شروع نمایید. واشر جدید را تا جای ممکن تنظیم نمایید، به این صورت که آن را در زیر لایه محافظ فلزی قرار داده و سپس پیچ‌ها را سفت نمایید. برای این کار همانند ابتدای کار که لاستیک را جدا نمودید عمل کنید.

تعویض لاستیک درب یخچال پرسی

برای تعویض لاستیک پرسی درب یخچال، ابتدا باید نسبت به جداسازی پوشش لاستیکی آن از چفت و شیارهای موجود در دور درب اقدام نمایید. سپس لاستیک جدید را به دور درب یخچال متصل نمایید. از قرارگرفتن لاستیک به شکل صحیح در جای خود اطمینان حاصل نمایید.

در صورتی که خود توانایی انجام این مراحل را به طور درست ندارید؛ بهتر است که با یک تماس با تعمیرکاران مجرب رسام سرویس، مشکل خود را حل کنید.

چراغ داخل یخچال روشن باقی می‌ماند!!!

آیا چراغ داخل یخچال شما حتی در حین بسته بودن درب آن روشن باقی می‌ماند؟ این یکی از مشکلات رایج است که ممکن است پس از مدتی برای هرکسی پیش بیاید؛ در چنین حالتی فضای داخلی یخچال را گرم می‌نماید و موجب کاهش بازدهی یخچال می‌گردد.

آنچه مسلم است شما نمی‌توانید زمانی که درب یخچال بسته است متوجه روشن ماندن چراغ آن شوید. به چند طریق می‌توان به این مسئله پی برد:

 1. درب یخچال را باز نمایید و با دست زدن به لامپ به‌سادگی متوجه این امر شوید. اگر روشن بوده باشد، داغ خواهد بود.
 2. در بیشتر یخچال‌ها، شما می‌توانید تغییرات نور را بررسی کنید زمانی که درب یک سانتی‌متر با بسته شدن فاصله دارد می‌توانید خاموش شدن لامپ را مشاهده نمایید
 3. دکمه روشن‌کردن لامپ که با بسته شدن درب فشرده می‌گردد را بررسی نمایید؛ زمانی که آن را تا انتها فشار می‌دهید، لامپ باید خاموش شود؛ در غیر این صورت، باید نسبت به تعویض سوئیچ اقدام نمایید.

در صورت مهارت کافی، به‌سادگی خودتان می‌توانید آن را انجام دهید شما می‌توانید به‌صورت آنلاین سوئیچ درب یخچال را با اطمینان از مطابقت با دستگاه موردنظرتان در وب‌سایت ما خریداری نمایید. دستورالعمل‌های لازم جهت تعویض سوئیچ در داخل بسته آن وجود دارد. همچنین می‌توانید با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید تا دراسرع‌وقت در محل حضور یافته و آن را تعویض نمایند.

تعمیر لولای درب یخچال

شما باید به‌محض مشاهده کوچک‌ترین ایرادی در عملکرد یخچال پیگیری نمایید و جهت رفع آن تمهیدات لازم را به انجام برسانید یکی از مشکلات عمده یخچال، اتلاف مداوم انرژی است که به‌خاطر مشکلات مرتبط با درب یخچال می‌باشد. مشکلات مرتبط با درب یخچال شامل موارد زیر می‌باشد.

 • تراز بودن یخچال و فریزر: تراز بودن یخچال و فریزر برای جلوگیری از لرزش و همچنین باز و بسته شدن منظم درب و کار بدون صدای موتور مهم است. تراز بودن یخچال معمولاً به‌وسیله دوپایه که در جلو دستگاه قرار دارد؛ تنظیم می‌گردد. برای تراز کردن درب یخچال ابتدا باید پایه‌ها را به‌گونه‌ای تنظیم نمود که درب یخچال در حالت باز نیز ثابت بماند. پس از آن مقداری پایه‌های آن را بالا برده تا یخچال کمی به سمت عقب شیب‌دار شود و زمانی که درب را باز می‌کنید به‌آرامی بسته شود. یخچال باید در محلی قرار بگیرد که هوا در اطراف آن به‌خوبی ردوبدل شود، فاصله یخچال با دیوار با توجه به طراحی آن بین 30-10 سانتی‌متر می‌باشد.

 

 • واشر درب یخچال و فریزر: واشر درب از جنس لاستیک نرم می‌باشد که به مرور زمان و حتی در صورت عدم استفاده مرتب دچار خرابی می‌گردد و ممکن است گهگاهی درب به‌خوبی بسته نشده و روزنه‌ای هرچند کوچک وجود داشته باشد. معیوب بودن واشر، موجب ورود رطوبت بیشتر به داخل یخچال می‌شود. گاهی این رطوبت به‌قدری زیاد است که سیستم دیفراست هم نمی‌تواند آن را از بین ببرد. در چنین حالتی رطوبت در اطراف درب کاملاً مشهود است و باید واشر بررسی و در صورت نیاز تعویض گردد.

 

 • مجموعه درب دیسپنسر یا کیت فلاپر و درب یخ یخچال های فریزر: یخچال‌های مجهز به یخ‌ساز، در قسمت تحویل یخ دارای یک دریچه هستند. هنگام استفاده از یخ‌ساز یخچال، دریچه دیسپنسر یخ برای خارج کردن یخ، باز می‌شود. درب یا فلاپر دارای یک فنر و لاستیک فومی یا وینیلی است تا از ورود هوای محیط اطراف به داخل یخچال ممانعت کند. اگر در این قسمت یا در قسمت ظرف محتوای یخ رطوبتی به چشم خورد، یعنی این دریچه به‌درستی بسته نمی‌شود. دریچه‌ی فلاپر دارای یک لولاست که با یک سیم‌پیچ باز و توسط فنر بسته می‌گردد. این دریچه دارای یک دمپر می‌باشد و دریچه به وسیله آن به‌آهستگی بسته می شود و از گیرکردن تکه یخ در این قسمت جلوگیری می‌کند.

 

 • لولا و یاتاقان درب یخچال‌های فریزر: درب انواع یخچال و یخچال‌فریزرها روی لولا می‌چرخد. لولاها به‌صورت یاتاقان عمل می‌کنند و درب‌ها به‌راحتی بر روی آن می‌چرخند. اگر لولاها ساییده گردد یا روان‌کننده‌شان خشک شود، برخی مواقع مانع بسته شدن کامل درب‌ها می‌شود. همچنین اگر لولا و یاتاقان معیوب باشد، هنگام باز و بستن درب صدای گوش خراشی شنیده می‌شود. می‌توانید لولا‌های پوسیده را تعویض و یا آن‌ها را با روغن خوراکی، روغن‌کاری نمایید.

 

 • کیت دندانه بستن درب یخچال‌های فریزر: در برخی یخچال‌های سایدبای‌ساید، یک کیت دندانه‌ای از جنس پلاستیک سخت یا نایلون در قسمت لولای درب قرار گرفته است که به بسته شدن درب کمک می‌کند. این دندانه‌ها دارای شانه‌های شیب‌داری هستند که بر روی‌هم جفت می‌شوند. یکی از دندانه‌های زیر درب و دیگری در قسمت بالای لولا قرار دارد. وقتی درب باز می‌شود، دندانه‌ی درب روی دندانه‌ی لولا به بالا می‌چرخد و درب را کمی بالا می‌برد و دندانه‌ی دیگری درب را در وضعیت باز نگه می‌دارد. وقتی درب بسته می‌شود، وزن در به محور نیرویی وارد می‌کند تا بسته شده و دندانه‌ها روی‌هم جفت شوند. اگر هر کدام از این دندانه‌ها شکسته باشد درب به‌خوبی بسته نمی‌شود، در نتیجه هوای گرم به داخل یخچال راه می‌یابد.

 

تعمیر المنت یخچال برای تنظیم میزان خنک‌کنندگی آن

المنت یخچال در صورت آسیب‌دیدن جدی موجب تغییر دمای آن می‌شود. به طور کلی زیاد خنک شدن و در مقابل خنک نشدن کافی دستگاه نشانی از وجود مشکل در این قطعه می‌باشد. برای بررسی دقیق‌تر این مشکل به سراغ اواپراتور بروید. تجمع یخ و برفک، حتی بر روی کویل های تبخیری، نشانگر وجود مشکل در المنت می‌باشد و سریعاً باید تعویض المنت انجام پذیرد.

برای انجام این کار، با قطع برق یخچال، محل المنت را بیابید که عموماً در قسمت زیرین کویل اپراتور یخچال قرار دارد. المنت‌ها عمدتاً در سه مدل وجود دارند: فلزی هستند، با نوار آلومینیومی پوشش داده شده‌اند، به‌صورت یک سیم‌پیچی مشخص در درون لوله شیشه‌ای است. با شناخت نوع المنت و محل آن، پس از بازکردن پیچ‌ها و گیره‌های مخصوص، المنت جدید را جایگزین قبلی نمایید.

اگر از دانش و مهارت کافی برخوردار نیستید، هرگز خودتان آن را دست‌کاری نکنید؛ چرا که این مسئله مهم می‌تواند مشکلات جدی را پدید آورد.

بررسی راه‌حل‌های آسان برای مشکلات خنک‌کننده یخچال

 1. خرابی لاستیک درب
 2. کمبود گاز یخچال
 3. خرابی ترموستات
 4. معیوب بودن کمپرسور و رله
 5. خراب بودن فن کمپرسور
 6. خراب بودن فن اواپراتور
 7. خرابی دمپر هوای یخچال
 8. مشکل در لوله‌های کندانسور
 9. عدم تنظیم درست دمای یخچال

مهم‌ترین و اصلی‌ترین کار یخچال خنک‌کردن می‌باشد و اگر به هر دلیلی دچار مشکل شود؛ این عملکرد مهم مختل شده و مشکلات اساسی برای خنک‌کننده یا کندانسور یخچال به بار خواهد آورد.

مهم‌ترین جزء یخچال، کندانسور می‌باشد و همچنین گازی که موجب کاهش دمای یخچال می‌گردد نیازمند سرعت تبدیل مشخصی است. در صورت بروز مشکل برای سرعت این فرایند، نیاز به تعمیرات یخچال در محل غیر قابل‌چشم‌پوشی است. این مسئله یکی از جمله مشکلات عمده یخچال می‌باشد.

پشت دستگاه خود را نگاهی بیندازید؛ ممکن است کندانسور دچار خاک گرفتگی شده باشد. قاعدتاً هرسال یکبار تمیزکردن پشت دستگاه را برای تعمیرات یخچال در منزل در نظر داشته باشید. رعایت این مسئله نه‌تنها عملکرد یخچال شما را افزایش می‌دهد، بلکه شما را از پیش‌آمدن چنین شرایطی و پرداخت هزینه‌های گزاف برای تعمیر یخچال معاف می‌نماید.

خرابی لاستیک دور درب یخچال یکی دیگر از دلایل عدم خنک‌سازی محیط داخل یخچال می‌باشد. بهتر است پس از بررسی تمیز بودن کندانسور به سراغ سلامت و قدرت لاستیک دور درب یخچال بروید و در صورت مشکل، در صدد رفع آن برآیید. برای بررسی این مشکل راهکارهای لازم را ارائه نمودیم.

از دیگر دلایل می‌توان به خراب بودن فن یخچال یا کمپرسور و مشکلات ترموستات اشاره کرد. بررسی دما و تنظیم دمای داخل یخچال، مهم‌ترین و البته اصلی‌ترین وظیفه ترموستات است. اگر عدم خنک‌کردن محیط داخل یخچال مرتبط با ترموستات باشد؛ بایستی یک تعمیرگاه مجاز یخچال را انتخاب نمایید.

عمدتاً دمای موردنظر برای خنک‌کنندگی عالی باید در محدوده 2-5 درجه تنظیم شود. در فصول مختلف باید دمای متفاوتی برای یخچال در نظر گرفته شود. معمولاً در زمستان دمای یخچال بر روی 3 یا 4 و در تابستان بر روی 1 یا 2 درجه باید تنظیم باشد.

پیشنهاد ما به شما سپردن تعمیر یخچال فریزر خود به یک تعمیرگاه مجاز یخچال می‌باشد. با رسام سرویس روند تعمیر یخچال در محل، توسط تعمیرکاران حرفه‌ای به‌سرعت و با رعایت کامل اصول فنی صورت می‌پذیرد.

راهکارهای ساده برای نشتی آب یخچال

نشتی آب در یخچال یکی از مشکلات شایع و در عین حال با اهمیت به شمار می‌رود و شاید تاکنون بسیاری از شما نیز این مورد را تجربه کرده باشید. شاید بسیاری از مشکلات یخچال مرتبط با نشتی آب باشد. به طور کلی شناخت مشکلات مرتبط با تعمیرات یخچال، شما را در عیب‌یابی به‌موقع مشکلات کمک می‌نماید. به وجود آمدن این مشکل دلایل مختلف و مشخصی دارد. این دلایل به شرح زیر است:

 • لاستیک درب یخچال: در قسمت‌های قبل مختصراً به شرح این مورد پرداخته‌ایم.
 • مسدود شدن لوله تخلیه یخچال: در یخچال‌فریزرهای قدیمی شاهد تولید برفک بودیم؛ اما امروزه در یخچال‌فریزرها مکانیزمی وجود دارد که طی چرخه‌ای موجب ازبین‌رفتن برفک‌های روی سیم و سایر قسمت‌ها می‌گردد. طی این فرایند، یخ‌های ذوب شده به‌صورت آب به قسمت پایین یخچال و سینی هدایت می‌شوند.

گاهی قسمتی از این مکان تخلیه با ذرات غذا یا پلاستیک دچار گرفتگی شده و منجر به نشتی آب می‌شود که به‌راحتی می‌توان آن را برطرف نمود. برخی مواقع از طریق سشوار، محلول جوش شیرین و آب این گرفتگی به‌سهولت برطرف می‌شود؛ اما گاهی نیاز می‌شود با استفاده از سیم جهت رفع آن اقدام نمایید، در این صورت برای یافتن محل دقیق لوله تخلیه، مجبور به بازکردن پشت یخچال می‌شوید تا سیم را عبور دهید.

 • پوشیده شدن اواپراتور از یخ یا برفک: اگر گاهی صداهای عجیبی شبیه وزوز از یخچال می‌شنوید که نشان‌دهنده ی برفک یا یخ در اطراف اواپراتور می‌باشد؛ همین امر موجب افزایش دما می‌گردد. در این حالت سرخود رفتار نکنید و از تعمیرکاران ما در رسام سرویس کمک بگیرید.
 • سینی تخلیه یخچال (آب دادن زیر یخچال): سینی تخلیه یخچال در بخش تحتانی نزدیک کمپرسور قرار دارد که آب حاصل از فرایند یخ‌زدایی در آن می‌ریزد. این آب تجمع یافته در داخل سینی با گرمایی که کمپرسور از خود خارج می‌نماید؛ به طور کامل تبخیر می‌شود. این سینی براثر حرکت یا ضربه ممکن است دچار شکستگی یا ترک گردیده و آب حاصل از تخلیه بر روی زمین بریزد.
 • یخ‌ساز یا آب‌سردکن یخچال: برخی یخچال‌ها دارای لوله آبی از جنس پلاستیک فشرده برای ساختن یخ می‌باشند که به مرور زمان می‌تواند دچار پیچ‌خوردگی، سوراخ شدن و یا ترک‌خوردگی گردد. این لوله‌ها با اتصالات پیچ‌ومهره کارگزاری می‌شوند که به‌ندرت ممکن است دچار فرسودگی و شل شدن گردد و موجبات نشتی آب را فراهم نماید.
 • جمع‌شدن آب زیر جامیوه‌ای: علت جمع‌شدن آب در جا میوه‌ای یخچال، خرابی سیستم یخ‌زدایی است. البته در مدل‌های مختلف می‌تواند به علت‌های دیگری نظیر خرابی گرم‌کننده یا هیتر، انسداد مسیر تخلیه آب و یا یخ‌زدن مسیری که آب از آن خارج می‌شود، این اتفاق رخ دهد.

اگر به دنبال رفع این مشکل هستید باید یخچال را بازکرده و وسایلی مانند هیتر، مسیر تخلیه آب و … را بررسی کنید.

 • شیر ورودی آب یخچال: شیر ورودی را بررسی و از بسته بودن آن مطمئن شوید.
 • فیلتر آب یخچال: گاهی فیلتر یخچال دچار رسوب گرفتگی و یا فرسایش، سوراخ‌شدگی و خرابی می‌گردد که می‌تواند علت نشتی آب یخچال باشد.
 • مخزن آب (tank water): این مشکل گاهی از سوارکردن اشتباه قطعات مخزن آب و گاهی از خرابی مخزن و سوراخ بودن آن پیش می‌آید. در حالت دوم، تنها راه‌حل تعویض مخزن می‌باشد.
 • نشتی آب از فریزر: نصب اشتباه شلنگ مربوط به تصفیه آب، خرابی گرم‌کن یخچال و رطوبت زیاد هوای محیط می‌تواند علت این مشکل باشد.

 

راهکارهای ساده برای رفع صدای یخچال پر سر و صدا

مشکل مربوط به تعمیر یخچال در مورد صدای یخچال همیشه یک مورد همیشگی است. بسیاری از این دستگاه‌ها ممکن است به علت‌های متفاوت سروصدای زیادی داشته باشند. عمدتاً صدا مربوط به چند مورد است که در اینجا به‌تفصیل شرح خواهیم داد:

 • صدای فن خنک‌کننده کندانسور: این فن در پایین‌ترین قسمت یخچال شما قرار گرفته است. اگر مشکل تعمیرات یخچال مربوط به این قسمت باشد، با دقت آن را بررسی نمایید. مشکل رایج کثیفی فن، یک مورد حتمی در این قسمت می‌باشد. با این اوصاف برای تعمیرات یخچال فریزر یا سایدبای‌ساید تمیزکردن این فن را در نظر بگیرید. در صورت وجود مشکلات بیشتر برای این خنک‌کننده باید حتماً آن را تعویض نمایید.
 • موتور فن تبخیر یخچال: جابه‌جا نمودن هوا در بین سیم‌های مربوط به بخش اواپراتور دستگاه، وظیفه این موتور می‌باشد. اگر مشکل مربوط به خنک‌کننده کندانسور نباشد علت را در این قسمت جویا شوید.
 • محفظه فن اواپراتور: بررسی این قسمت توسط خود شخص کار ساده‌ای نیست، بنابراین با برقراری تماس با گروه مجاز رسام سرویس، تعمیرات یخچال در محل را با خاطری آسوده به ما بسپارید. هنگام بررسی این قسمت شاهد یخ‌زدگی مشخصی خواهید بود که منجر به تولید سروصدای زیاد در یخچال می‌گردد. در صورت وجود هرگونه مشکل از این ناحیه باید تعمیر یا تعویض با دقت انجام گیرد.
 • محافظ موتور فن اواپراتور: این مشکل با ازبین‌رفتن این محافظ، شبیه به چیزی مانند پوسیدگی؛ موجب تولید سروصدای زیاد در حین کارکرد یخچال می‌گردد. جهت رفع این مشکل باید همان اواپراتور را بررسی نمایید.

از یخچال صدا می‌آید و وقتی درب دستگاه را باز می‌کنیم؛ صدا قطع می‌شود!

گاهی مواقع سروصدای زیاد یخچال به‌قدری است که کاملاً قابل‌توجه می‌باشد و دقیقاً زمانی که درب را باز می‌کنید سر و صدا قطع می‌شود و پس از بسته شدن درب مجدداً سروصدای قبلی شروع می‌شود. در صورت وجود چنین مشکلی در تعمیرات یخچال فریزر و عیب‌یابی آن؛ با اطمینان می‌توان گفت مرتبط با فن و موتور یخچال می‌باشد. با وجود این مسئله باید در ابتدای تعمیرات یخچال، پره‌های فن را بررسی کرد. گاهی در روند تعمیرات یخچال نیز این سر و صدا می‌تواند مربوط به آبگیری یخچال و صدای شیر باشد که طبیعی بوده و جای هیچ نگرانی نیست.

اگر این مشکل مربوط به صدای فن یخچال باشد؛ باید با تعمیرکاران ما در رسام سرویس تماس حاصل نمایید. گاهی عدم تراز بودن یخچال که یک مشکل ساده است، می‌تواند علت اصلی این مسئله باشد.

 نکاتی در مورد تعویض فیلتر یخچال در تعمیرات یخچال در منزل

تعویض فیلتر یخچال یکی از جمله خدماتی است که باید به طور درست و با استفاده از قطعات اورجینال انجام شود. همان‌طور که می‌دانید عمر مفید فیلتر یخچال مدت معینی دارد. مدت‌زمان معمول برای تعویض فیلتر آب یخچال، 6 ماه می‌باشد. پس از این مدت ممکن است یخچال با هشدارهای زیر، تعویض فیلتر آب را به شما اعلام کند:

 • علامت چشمک‌زن بر روی صفحه‌نمایش یخچال
 • کند شدن آب موقع آب گرفتن از دیسپنر یا آبریزر یخچال

 

تعویض فیلتر آب یخچال

 1. یخ‌ساز یخچال را خاموش کنید.
 2. حالا در قسمت یخچال و در بالای بالا یخچال می‌توانید فیلتر آب را مشاهده کنید.
 3. با چرخش به سمت راست و چپ برای بیرون آوردن فیلتر آب اقدام کنید.
 4. در صورت خارج نشدن فیلتر، پیچ کاور محافظ در پشت فیلتر را باز نمایید.
 5. پس از بیرون آوردن فیلتر قدیمی، فیلتر جدید را به‌خوبی جایگزین کنید.
 6. کاور پشت فیلتر را در جای خود قرار دهید و محکم ببندید.
 7. یخ‌ساز یخچال را روشن کنید.
 8. دکمه Water Filter را که بر روی صفحه‌نمایش قرار دارد را به مدت 1 دقیقه یا کمتر تا زمان ریست شدن تنظیمات فیلتر نگه دارید.
 9. در این مرحله چراغ فیلتر آب (Water Filter) باید به رنگ سبز در بیاید.

نکته: ممکن است پس از تعویض فیلتر آب، آب‌گیری از یخچال در اولین و دومین بار به‌کندی صورت پذیرد؛ اما موقتی بوده و جای هیچ نگرانی نیست.

گروه مجاز رسام سرویس در کمترین زمان با استفاده از قطعات اورجینال تعویض فیلتر یخچال شما را در محل به انجام می‌رسانند.

یخچال به طور مداوم کار می‌کند، ولی خنک نمی‌کند دلیل چیست؟

زمانی که یخچال به طور مداوم در حال تلاش برای خنک‌کردن باشد؛ اما هیچ‌گونه خنک شدن محیط داخلی یخچال صورت نمی‌پذیرد، قطعاً مشکلی پیش‌آمده است. برخی از دلایل عمده این مورد عبارت‌اند از:

 • کثیف شدن کویل های کندانسور
 • مانعی جهت جریان یافتن هوای سرد داخل یخچال وجود دارد.
 • کنترل‌کننده دمای دستگاه بر روی درجه ی خیلی سرد تنظیم گردیده است.
 • بازماندن درب یخچال و محکم بسته نبودن آن که مشکل از واشر یخچال می‌باشد.

در صورت نیاز به تعمیر یخچال فریزر و یا تعمیر یخچال سایدبای‌ساید خود در رابطه با مشکلات فوق می‌توانید با مشاوران رسام سرویس تماس حاصل نمایید.

تعمیر برد یخچال

گاهی ممکن است تمامی قطعات یخچال به‌درستی کار کند ولی همچنان یخچال عملکرد اولیه را نداشته باشد؛ در این شرایط به‌احتمال‌قوی برد یخچال دچار مشکل می‌باشد. وظیفه حیاتی و مهم برد یخچال را به هیچ عنوان نباید نادیده گرفت، بنابراین هرگونه کوتاهی در تعمیرات برد یخچال، کارکرد اولیه دستگاه حاصل نمی‌شود. در صورت بروز مشکل در کارکرد یخچال ابتدا باید توسط افراد خبره، بررسی‌های تخصصی در این رابطه انجام بگیرد و در مرحله آخر مشکلات برد را بررسی نمود.

تکنسین‌های مجرب رسام سرویس باسابقه‌ای درخشان برای تعمیر یخچال در محل، ابتدا تمامی جوانب را بررسی و سپس سنسورهای مرتبط با برد را تست نموده تا با اطمینان کامل مشکل را شناسایی و با استفاده از قطعات اصل و اورجینال به تعمیر آن بپردازند.

مزایای استفاده از خدمات بهینه رسام سرویس

 • تعمیر انواع برندهای یخچال اعم از ایرانی و خارجی
 • دسترسی به تعمیرکاران متخصص و حرفه‌ای یخچال فریزر در محل و منزل شما در حداقل زمان
 • رسام سرویس جهت صرفه‌جویی در هزینه‌های شما حتی‌الامکان نسبت به تعمیر قطعات خراب تلاش نموده و تنها در صورت ضرورت نسبت به تعویض آن اقدام می‌نماید.
 • استفاده از قطعات اورجینال و اصل برند دستگاه شما در هنگام تعویض قطعات
 • ارائه خدمات با قیمت منصفانه طبق نرخ اتحادیه تعمیرات یخچال فریزر
 • ارائه ضمانت‌نامه معتبر توسط تعمیرکار پس از اتمام کار

سوالات متداول

چگونه درخواست خود را برای تعمیر یخچال فریزر ثبت کنیم؟

به منظور ثبت سفارش می توانید با شماره 37851 021 تماس بگیرید و یا اینکه فرم درخواست اعزام کارشناس را تکمیل نمایید، پس از ثبت اطلاعات، کارشناس مربوط در کمتر از 60دقیقه با شما تماس خواهد گرفت.

آیا شرکت رسام سرویس معتبر است؟

رسام سرویس به عنوان برند ثبت شده در شرکت رسمی رسام بوده و تمامی مدارک اعتبار سنجی از جمله مجوز اتحادیه های مربوط  و تحت نظارت سازمان اصناف ایران می باشد .

در صورتی که هنگام حضور تکنیسین و پس از عیب یابی، به هر دلیل با انجام تعمیرات منصرف شوم آیا باید هزینه ای پرداخت کنم؟

در صورت حضور تکنیسین و پس از عیب یابی، به هر دلیلی با تعمیرات موافقت نشود تنها هزینه ایاب و ذهاب پرداخت می شود که مطابق نرخ نامه رسام سرویس سرویس 50 هزار تومان است.

در صورت نارضایتی از خدمات  تکنیسین اعزامی چه اقدامی باید انجام دهم؟

آرامش و رضایت مشتری اولویت شرکت رسام سرویس می باشد، پس در صورتی که نسبت به رفتار و تخصص تکنیسین انتقاد و یا اعتراض و یا هرگونه ابهامی داشتید تنها کافی است با دفتر مرکزی تماس گرفته و این موضوع را با اپراتورهای ما در میان بگذارید تا تیم پشتیبانی در هر لحظه به مشکل رسیدگی کنند.

ثبت سفارش خدمات
021-37851